!!  Bez černého svědomí za pár korun - vítejte ve světě levné legality  !! 

Pokud hledáte výhodnou koupi operačního systému nebo balíku programů Microsoft Office za zlomek katalogové ceny, jste tu správně.

Klíče k operačnímu systému Windows můžete v českých e-shopech pořídit za tisíce korun. Pokud tedy nemáte to štěstí, že jste si pořídili zařízení rovnou s operačním systémem, nebo jste nenatrefili na tyto stránky.  Zde můžete získat licence, které jako nevužité pochází od výrobců PC a hromadných balíčků. Licence jsou zcela funkční, instalace programů probíhá jejich stažením z oficiálních stránek Microsoftu s následnou on-line aktivací.

Licence je možno použít na 1 počítač.  Další podrobností na stránce FAQ.   Prodej licenci se děje v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a rady 2009/24/ES (čl.4.ods.2)

"Rozhodnutí Evropského soudního dvora z tohoto týdne může mít dalekosáhlé důsledky pro ty, kteří chtějí prodávat použité digitální hry.   ... ... To znamená, že podle právních předpisů EU nemají softwarové společnosti právo bránit uživatelům v prodeji jejich digitálních souborů ke stažení; práva distributora softwaru na kontrolu distribuce jsou po prvním prodeji vyčerpána.

Pokud si tedy stáhnete nějaký software, můžete jej efektivně prodat znovu – pokud kopii odstraníte na svém vlastním pevném disku.“

Více ZDE


„Soud EU už v červnu 2012 konstatuje: Prodej použitých softwarových licencí je v pořádku.

Evropský soudní dvůr uvádí, že toto pravidlo se vztahuje jak na kopie softwaru na fyzických médiích, tak na kopie stažené z internetu. Soud rovněž uvedl, že jakmile softwarová společnost prodá „kopii počítačového programu“, její „výhradní právo na distribuci“ je vyloučeno, což připravuje půdu pro další společnosti k prodeji použitých licencí.“

Více ZDE

„Nejvyšší evropský soud rozhodl, že obchodování s „použitými“ softwarovými licencemi je legální a autor takového softwaru nemůže bránit jakémukoli dalšímu prodeji. Toto rozhodnutí vytváří precedent pro obchodování s použitými softwarovými licencemi v celé Evropské unii.“ Výhradní právo na šíření rozmnoženiny počítačového programu, na který se taková licence vztahuje, je vyčerpáno při jeho prvním prodeji, uvedl Evropský soudní dvůr (ESD). To platí pro stažený software i software zakoupený na CD nebo DVD."

Více ZDE

Z rozsudku také vyplývá že:

  • Časově neomezené softwarové licence mohou být volně prodávány. V případě, že zakoupíte software samostatně, můžete ho pak za stejných podmínek prodat.
  • Výhradní právo autora softwaru se vyčerpá při prvním prodeji. Kupující, kteří si pořídili počítačový program z volného trhu, jsou oprávnění tento software používat.
  • I v případě, že je přeprodej softwaru výslovně zakázán v licenčním ujednání, vlastník práv mu nesmí nijak bránit. Licenční ujednání totiž nestojí nad Evropským právem a body, které jsou s ním v rozporu, jsou neplatné (platí zejména pro tzv. „OEM software“).
  • Není rozdíl mezi způsobem distribuce. Software může být šířený na CD/DVD nebo online. Nositel práv nemůže při dalším prodeji stejné rozmnoženiny znovu požadovat odměnu, kterou získal již při prvním prodeji, protože příslušná odměna byla získána při prvním prodeji.

Historie legality druhotného softwaru zde


0

Košík