Minimální požadavky na systém a počítač Windows 11

Toto jsou minimální požadavky na systém, které musí váš počítač splňovat, aby bylo možné dosáhnout skvělého výpočetního prostředí:

  • Procesory/procesory (centrální procesorové jednotky): 1 Ghz nebo rychlejší s 2 nebo více jádry a zobrazují se v našem seznamu schválených procesorů. Procesor v počítači bude hlavním určujícím faktorem pro spuštění Windows 11. Rychlost hodin (požadavek na 1 Ghz nebo rychlejší) a počet jader (2 nebo více) jsou vlastní návrhu procesoru, který byl vyroben, a nepovažují se za upgradovatelné komponenty.

  • PAMĚŤ RAM: 4 GB. Pokud má váš počítač méně než 4 GB paměti, někdy existují možnosti upgradu, abyste získali další paměť RAM. Možná budete chtít poradit s webem výrobce počítače nebo s prodejcem a podívat se, jestli existují jednoduché a cenově dostupné možnosti, jak splňovat minimální požadavky na Windows 11.  

  • Storage: 64 GB nebo větší úložné zařízení. Pokud váš počítač nemá dostatečně velkou jednotku úložiště, někdy existují možnosti upgradu jednotky. Možná budete chtít poradit s webem výrobce počítače nebo s prodejcem a podívat se, jestli existují jednoduché a cenově dostupné možnosti, jak splňovat minimální požadavky na Windows 11.   

  • Firmware systému: Rozhraní UEFI (pro rozhraní Unified Extensible Firmware Interface, moderní verzi systému PC BIOS) a možnost zabezpečeného spuštění. Pokud vaše zařízení nesplňuje minimální požadavky, protože není schopné zabezpečeného spouštění, můžete si přečíst tento článek a zjistit, jestli existují kroky, které můžete udělat, abyste to mohli povolit. Zabezpečené spouštění může být povolené jenom u rozhraní UEFI a tento článek vám pomůže pochopit potenciální možnosti změny nastavení, aby to bylo možné.
  • Čip TPM: Čip TPM(Trusted Platform Module) verze 2.0.  Pokud vaše zařízení nesplňuje minimální požadavky z důvodu čipu TPM, můžete si přečíst tento článek a zjistit, jestli existují kroky, které můžete udělat k nápravě tohoto problému.
  • Grafická karta: Kompatibilní s rozhraním DirectX 12 nebo novějším s ovladačem WDDM 2.0.
  • Zobrazení: Displej s vysokým rozlišením (720p), který je diagonálně větší než 9", 8 bitů na barevný kanál. Pokud je velikost obrazovky menší než 9", nemusí být zamýšlené uživatelské rozhraní Windows plně viditelné.
  • Připojení k internetu a účty Microsoft: Windows 11 Home edition vyžaduje připojení k internetu a účet Microsoft k dokončení nastavení zařízení při prvním použití.
  • Windows verze pro upgrade: Aby bylo možné upgradovat prostřednictvím Windows 10 Update, musí být na vašem zařízení spuštěná Windows verze 2004 nebo novější. Bezplatné aktualizace jsou dostupné prostřednictvím Windows Update v Nastavení > Update a bezpečnost.

0

Košík